Вы должны включить Javascript в вашем браузере для оптимальной работы сайта и отображения разделов полностью.
Вход Мой маршрут
UaRuEn

Замок Шенборнов

Если вы мечтали совершить путешествие по замкам Закарпатья, то следует обратить внимание на санаторий «Карпаты», расположенный в одноименном селе у Чинадиево Мукачевского района.
Мне нравится
Поехали!
Добавить в путешествие

Замок Шенборнов

Если вы мечтали совершить путешествие по замкам Закарпатья, то следует обратить внимание на санаторий «Карпаты», расположенный в одноименном селе у Чинадиево Мукачевского района.

Резиденция и весь дворцово-парковый комплекс Шенборнов является выдающейся достопримечательностью Закарпатья и одним из удивительных замков, расположенных у романтической скалы Любовь и реки Латорица. Он очарует каждого гостя и отличается изяществом и определенной гармонией архитектуры, а также непревзойденным ландшафтным парком. Здесь можно представить себя где-то в древней Австро-Венгрии.

В 1729 году венгерский король Карл VI Габсбург подарил земли Чинадиево Лотару Шенборну – архиепископу Майнцскому. Именно тогда началась история династии Шенборнов на Закарпатье. Это была резиденция, которая помнила пышные балы и азартные охоты. Для этого были построены охотничий дом и большой дворец в готическом стиле. К настоящему времени этот архитектурный шедевр напоминает сказочный дворец с белыми зданиями и красными шпилями.

Мало кто знает, что в строительстве дворца заложен астрономический символизм. Итак, здесь количество входов равно количеству месяцев, а число дымоходов и комнат во дворце равно количеству недель в году. Но это еще не все. Знаете, сколько окон во дворце? Их 365, как дней в году. Это не только символично, но и романтично.

Вся история комплекса полна романтики. Посетив замок Шенборнов, вы услышите истории, почему под курантами можно найти льва с короной, для чего в зале находится люстра из оленьих рогов и увидите, где именно проходили съемки некоторых сцен из фильма «Семнадцать мгновений весны».

Прогуливаясь по парку, посетите источник красоты и озеро, контуры которого напоминают границы империи Габсбургов конца XIX столетия.

Так, в 1944 году последний потомок династии выехал в Австрию, а в 1945-м открыт санаторий. Но до сих замок отовсюду манит туристов своей загадочностью, романтикой и богатой историей.

Подробнее
Скрыть
Оценки Отзывы 5

Закарпатская область, поселок Чинадиево

48.524809 | 22.874493

ежедневно 8.00-19.00

Локация на Google

Отзывы 5

Lyudmila

14.06.2019
Це дуже романтична місце. Перебуваючи там наче переносишся у часи середньовіччя. А озеро дуже гарне

Наталія Терещенко

15.08.2018
Якщо ви їдете і маєте зайву годинку, то можна лишити машину на ніби парковці біля напису Карпати, і піднятися наверх по бруківці,або напряму через лісок,там видно доріжку. Підйом легкий, швидко подолали з дитиною.вхід 15 грн. палац трохи пошарпаніший,ніж на фото, але один раз в житті подивитися вартує
Информация взята с google.com

Jaroslav Nykorak

14.08.2018
Надзвичайно красивий старовинний палац. Унікальна архітектура. Всередині є дуже гарна камінна зала. До палацу, який розташований на горі, веде серпантинна дорога, вимощена бруківкою. Навколо - прекрасний ландшафтний дизайн. Сюди полюбляють приїжджати на фотосесію молодята.
Информация взята с google.com

Наталья Вольская

01.08.2018
Якщо Ви не на машині, потрібно трохи попотіти і піднятися на горку до мисливського замку, але воно того варте. Подібну архітектуру не бачила в жодному куточку України. Безсумнівно прекрасний палац, велика та доглянута територія, що тоне в зелені, чарівливе невелике озерце. На території діючий санаторій, всі охочі можуть скуштувати мінеральну водичку, а також пройтися до джерела краси та омолодитись????
Информация взята с google.com

Юра Мельник

18.04.2018
Невеличке село Карпати неподалік Мукачева приваблює чи не легіони туристів. У цьому мальовничому куточку влаштовані санаторії, тут є романтичне місце під назвою Скеля Кохання, з якого відкривається захопливий краєвид гірських просторів. Але головна атракція – це санаторій “Карпати”. Не варто дивуватись: цей заклад для лікування і відпочинку розташований у стінах палацу Шенборнів. Вежі та стіни Берегвару наче позичені з лицарського роману або казки про чаклунів та героїв. Тож не дивно, що за часів СРСР замок любили використовувати як декорацію для зйомок кіно. Тут знімалась казка “Снігова королева” і культовий фільм про розвідників “Сімнадцять миттєвостей весни”. Cinadievo_palacКолись романтичній палац слугував резиденцією та мисливським будинком для шляхетної родини графів Шенборнів. На санаторій він перетворися лише 1946 року, коли у цих краях не лишилось і натяку на аристократів. Казковий вигляд споруди – данина модному наприкінці XIX ст. стилю під назвою “неоромантизм”. Архітектори ніби дійсно прагнули відтворити в реальності казкові палаци, поєднуючи елементи готичної та романської архітектури. Будівля замку Берегвар має своєрідну родзинку: її побудовано за астрономічнім принципом. Це означає, що кожний елемент споруди не тільки виконує свою практичну функцію, але й має символічне значення. Так, кількість вікон становить 365 – за кількістю днів року. Ще одне віконце замуроване на випадок високосного року. Димоходів у палаці – 52, стільки ж, скільки у році тижнів. Входів 12 – за числом місяців, а кути замку прикрашають 4 вежі, що відповідають 4 порам року. Шпилі оздоблені флюгерами й курантами, а на одній з веж встановлено дзвін, що відбиває кожну годину. Споруда щедро декорована вітражами та барельєфами з символікою родини Шенборнів. Будуючи свою резиденцію, граф Шенборн поклопотався і про залізничне сполучення. Неподалік височіє старовинна будівля вокзалу, а від неї йде “стара графська дорога”. Залізниця – найзручніший спосіб дістатися замку. Треба лише сісти на електричку, яка довезе вас до станції “Карпати”. Будівля самої станції нагадує старовинний палац, тож помилитись зупинкою неможливо. На жаль, потрапити до санаторію старим графським шляхом буде складно – він перекритий. Вхід до замку знаходиться трохи збоку від брами, до якої веде стара дорога.
Информация взята с google.com

Что посмотреть

Крепости, замки, дворцы

Замок Сент-Миклош

ул. Волошина, 53Б, Чинадиево

Природные объекты

Парк Победы в Мукачево

ул. Садовая, Мукачеве

Крепости, замки, дворцы

Замок Паланок

пер. Куруцев, 5, Мукачево

Природные объекты

Воеводино курорт

Курорт «Воеводино», Тур'я Пасіка, Закарпатська область, Україна, 89223

Курортные территории

Курорт «Воеводино»

с. Турья Пасека, Перечинский р-н

Достопримечательности архитектуры

Середнянские винные подвалы

ул. Шевченко, 6, пгт Среднее

Природные объекты

Водопад Воеводын, Турья Поляна

Тур'я Поляна, Закарпатська область

Подпишитесь на рассылку новостей и предложений от discover.ua и наших партнеров

Нажимая кнопку, вы соглашаетесь с Правилами и условиями.